A katolikus egyetemé lesz a Magyar Rádió volt épülete
Csaknem 90 éven át mentek innen a közszolgálati rádióműsorok.
Csaknem 90 éven át mentek innen a közszolgálati rádióműsorok.
A miniszterelnök szerint az Európai Unió jól jár azzal, hogy támogatást ad egyebek mellett Magyarországnak, mert a nyugati országok valójában keresnek rajtunk. Magyarországnak akkor sem kellene megijednie, ha nem áramolnának ide az uniós fejlesztési pénzek, mert az ország nincs rászorulva senki pénzére, megáll a saját lábán – vélte Orbán Viktor a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában adott interjúban.
Such György 2006-tól 2010-ig volt a Magyar Rádió elnöke, a közszférában szokatlan menedzseri szerződéssel. Ahogy javult a rádió helyzete, úgy nőtt a fizetése, és egy idő után a rádió kuratóriuma már nem volt hajlandó fizetni neki.
Végső fázisához érkezett a Magyar Rádió kilencvenéves palotájában a stúdiók bontása, írja az Euronews.
Mintegy ötven budapesti és vidéki ingatlant ad át a közmédia az állami vagyonkezelőnek, amely később dönt a hasznosításukról - írta a Világgazdaság.
Egy megrögzött Ligetvédő kapaszkodott fel a Rádió épületére hétfő hajnalban. Antal Nikoletta elmondta, hogy és mint történt az akció, ízlett-e neki korábban a rendőrségi vacsora, és mit mondtak neki a "robotzsaruk", amikor bevitték a Rádió épületébe.
Erdei Klári műsorvezetőként is rendkívül népszerű, a rádió egyik meghatározó hangja volt.
A Magyar Nemzet vette észre, hogy az Együtt füttyös tiltakozásának napján a közrádió nem kockáztatott, inkább lecserélte az esti mesét egy közéletileg semlegesebbre.
Döntött a kormány a Magyar Rádió Bródy Sándor utcai és Pollack Mihály téri épületeinek sorsáról és a Nemzeti Múzeum kertjének felújításáról – derült ki a csütörtök este megjelent Magyar Közlönyből.
Bár korábban azt közölték, hogy a Várból az OSZK a Nemzeti Múzeum mögé költözne, most ez bizonytalanná vált, az Emmi pedig azt írta, még nem született döntés a könyvtár későbbi helyéről.
Rendőrök elől menekült a stúdióba, Ferihegyről egyenesen a rádióba vitte az új lemezeket, de senki sem szólt bele, mit csinál. A nyolcvanas években még forradalminak számító Poptarisznya műsorvezető-szerkesztője, B. Tóth László a magnósklubok világából került a rádióhoz, és úgy érzi, ötleteire épült a mai magyar kereskedelmi rádiózás. Nála futott be a Bonanza és az Edda is. Ma már csak a neten hallhatjuk, de továbbra sem pihen: rockmúzeumot visz és állandó estje van Budapesten, de a mai rádiókról nincs jó véleménnyel.
Közszolgálatisága átmenetinek bizonyult, de a mostaniaknál még a kádári időkben is voltak jobb évei.
Július elsejével egyesül a négy közszolgálati médiaszolgáltató, a Magyar Televízió Nonprofit Zrt., Magyar Rádió Nonprofit Zrt., Magyar Távirati Iroda Nonprofit Zrt. és Duna Televízió Nonprofit Zrt.